Przemyska Liga Biegowa 2024

W roku 2024 zapraszamy Was do wspólnej zabawy biegowej, czyli rywalizacji w Przemyskiej Lidze Biegowej na którą składają się wyniki, które osiągnięcie w biegach organizowanych lub współorganizowanych przez Przemyski Klub Biegacza w 2024 r.

Do PLB w roku 2024 zaliczamy biegi:

• Zimowa Karpacka Piątka – 18.02.2024 r.
  • Tropem Wilczym – 3.03.2024 r.
  • Przemyska Dycha – 15.09.2024 r.
  • Biegowy Weekend Majowy w Arłamowie – 3.05.2024 r.
  • Bieg Niepodległości w Arłamowie – 11.11.2024 r.
  • Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl – 14.12.2024 r.

Zachęcamy do zapoznania się z REGULAMINEM naszej zabawy. Osoby które w poprzednich latach nie brały udziału w PLB mogą dołączyć do naszej zabawy  https://liga.przemyskiklubbiegacza.pl/register/ !

Wsłuchując się w Wasze uwagi w roku 2024 wprowadzamy dwie zmiany w regulaminie:

1. Punktuje 5 najlepszych wyników z 6 biegów wchodzących w PLB,
  2. Nie ma kary punktowej za brak startu w biegu zaliczanym do PLB.

A poniżej zamieszczamy najbardziej kluczową informację z regulaminu, tj. sposób wyliczania punktów za poszczególne biegi.

Podczas edycji Ligi 2024 na końcowy wynik z biegu składa się lokata w kategorii OPEN, lokata w kategorii wiekowej, długość biegu w metrach (dłuższe biegi są punktowane wyżej niż krótsze) oraz wiek i płeć zawodnika (wykorzystanie współczynnika wprowadzonego przez World Masters Athletics (międzynarodowy organ nadrzędny PZLAM) pozwalającego ustalać wspólne rankingi dla osób w różnym wieku i płci).

Wzór na wyliczenie punktów z pojedynczego biegu:

[Punkty za bieg] = 1,5 * [Wsp. długości] * [Wsp. wieku/płci] * [Punkty za msc.]
[Wsp. długości] = 1 – 5 / ( 5 + [Długości biegu w metrach] / 1000 )
[Wsp. wieku/płci] = 2 – [Współczynnik WMA 2015 dla danego dystansu, płci i wieku zawodnika]
[Punkty za msc.] = 100 – ( [Punkty za msc. OPEN] + [Punkty za msc. w kat. wiek.] ) / 2
[Punkty za msc. OPEN] = ([Lokata w kat. OPEN] – 1) x 100 / [Ilość osób w kat. OPEN]
[Punkty za msc. w kat. wiek.] = ([Lokata w kat. wiek.] – 1) x 100 / [Ilość osób w kat. wiek.]

[Punkty za msc. w kat. wiek.] naliczane są dla zawodników spoza podium OPEN (kategorie wiekowe na naszych biegach nie łączą się z kategorią OPEN). W przypadku zawodników z podium OPEN ta wartość wynosi 0. Wynik z biegu zaokrąglany jest do najbliższej liczby całkowitej w górę.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!