Przemyska Liga Biegowa 2023

W roku 2023 również chcemy zaprosić Was do wspólnej zabawy czyli rywalizacji w Przemyskiej Lidze Biegowej na którą składają się wyniki, które osiągnięcie w biegach organizowanych lub współorganizowanych przez Przemyski Klub Biegacza w 2023 r.

Do PLB w roku 2023 zaliczamy biegi:

1. Zimowa Karpacka Piątka – 26.02.2023 r.
  2. Tropem Wilczym – 5.03.2023 r.
  3. Przemyska Dycha – 17.09.2023
  4. Bieg Niepodległości w Arłamowie – 11.11.2023 r.
  5. Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl – 8.12.2023 r.

Punkty za udział w Zimowej Karpackiej Piątce i Tropem Wilczym są już wliczone do bieżących wyników Ligi.

Zachęcamy do zapoznania się z REGULAMINEM naszej zabawy. Osoby które w poprzednich latach nie brały udziału w PLB mogą dołączyć do naszej zabawy https://liga.przemyskiklubbiegacza.pl/register/!

A poniżej zamieszczamy najbardziej kluczową informację z regulaminu, tj. sposób wyliczania punktów za poszczególne biegi.

Podczas edycji 2023 Ligi na końcowy wynik z biegu składa się lokata w kategorii OPEN, lokata w kategorii wiekowej, długość biegu w metrach (dłuższe biegi są punktowane wyżej niż krótsze) oraz wiek i płeć zawodnika (wykorzystanie współczynnika wprowadzonego przez World Masters Athletics /międzynarodowy organ nadrzędny PZLAM/ pozwalającego ustalać wspólne rankingi dla osób w różnym wieku i płci). Dodatkowo większy nacisk zostanie położony na udział we wszystkich biegach poprzez wprowadzenie kary punktowej, gdy zawodnik nie weźmie udziału w biegu wliczanym do Ligi.

Wzór na wyliczenie punktów z pojedynczego biegu:

[Punkty za bieg] = 1,5 * [Wsp. długości] * [Wsp. wieku/płci] * [Punkty za msc.]
[Wsp. długości] = 1 - 5 / ( 5 + [Długości biegu w metrach] / 1000 )
[Wsp. wieku/płci] = 2 - [Współczynnik WMA 2015 dla danego dystansu, płci i wieku zawodnika]
[Punkty za msc.] = 100 - ( [Punkty za msc. OPEN] + [Punkty za msc. w kat. wiek.] ) / 2
[Punkty za msc. OPEN]  = ([Lokata w kat. OPEN] - 1) x 100 / [Ilość osób w kat. OPEN]
[Punkty za msc. w kat. wiek.]  = ([Lokata w kat. wiek.] - 1) x 100 / [Ilość osób w kat. wiek.]

[Punkty za msc. w kat. wiek.] naliczane są dla zawodników spoza podium OPEN (kategorie wiekowe na naszych biegach nie łączą się z kategorią OPEN). W przypadku zawodników z podium OPEN ta wartość wynosi 0.

Wynik z biegu zaokrąglany jest do najbliższej liczby całkowitej w górę.

Kara za pominięcie biegu: -20 punktów. Kary nie nalicza się gdy zawodnik weźmie udział, ale nie ukończy biegu – w takiej sytuacji otrzymuje 0 punktów.